Mobilny skup samochodów

Sprzedaż samochodu można wykonywać na wiele sposobów. Na rynku pojawia sie wiele ciekawych ofert i usług sprzedaży. Zamiast jechać na giełdy samochodowe, zamieszczać oferty sprzedaży aut w internecie, można pomyśleć nad mobilnym skupie samochodu, to idealny pomysł, który pozwala zaoszczędzić nasz cenny czas. Komis przyjeżdża do nas, a nie my do komisu. Alternatywą jest skup samochodów Rybnik. Więcej na stronie salonu.

Usługę tę uruchomił jeden z największych dealerów samochodowych używanych w Europie Środkowej. Sprzedający wybiera miejsce spotkania z mobilnym kupcem, dodatkowo jest możliwość transakcji poprzez internet. Jak wiadomo okres jesienny i zimowy sprzyja większemu zainteresowaniu skupu samochodu przed usługę mobilną wśród klientów. Sprzedaż samochodu z domu, pracy jest dużym udogodnieniem w sytuacji, gdy w mieście jest wzmożony ruch, korki, oraz warunki pogodowe.

Mechanizm mobilnego skupu jest dopracowany i powinien przekonać nawet osoby wyrażający niechętny lub wrogi stosunek do poważniejszych zmian i sprzeciwiający się jakim kolwiek nowościom.
W praktyce sprzedający kontaktuje się z call center informuje telefoniczne o chęci sprzedaży swojego samochodu. Kupiec ustala termin i miejsce spotkania z sprzedającym. W czasie spotkania mobilny kupiec dokonuje oględzin pojazdu, weryfikuje samochód pod względem technicznym i wizualnym, przeprowadza jazdę testowa, oraz sprawdza dokumenty pojazdu. Mobilny kupiec musi skontaktować się z departamentem wycen wysyłając im zdjęcie i szczegółowy opis samochodu, przekazując im dokumenty. Sprzedający samochód akceptuje zaproponowana cenę przed departament lub ja negocjuje z mobilnym kupcem, jeśli dojdą po porozumienia podpisują umowę i przekazują zapłatę gotówką, przelewem bankowym lub depozytem gotówki.

Proces mobilnego skupu jest ujednolicony we wszystkich krajach. Według danych firmy, Polacy staja się przychylni temu modelowi sprzedaży samochodu. Ponad 50% transakcji mobilnej sprzedaży kończy się przelewem bankowym na konto sprzedającego a pozostałe 50% przekazaniem gotówki do rąk własnych. W przypadku pierwszego procesu mobilnego skup aut Rybnik trwa 2 dni w dzień podpisania umowy  opuszcza klienta z podpisanymi dokumentami. Dopiero gdy pieniądze AAA Auto znajdą się na koncie sprzedającego, zazwyczaj dzień po podpisaniu umowy mobilny kupiec wraca po odkupiony samochód i zabiera go do oddziału firmy.