Płyty betonowe, płyty drogowe

Droga do domu musi być wytrzymała i służyć na lata. Dotychczasowe rozwiązania nie zawsze są skuteczne

Planując podjazd pod dom, czy garaż należy wybrać praktyczne i trwałe rozwiązanie. Koniecznie trzeba wziąć pod uwagę takie aspekty jak pogoda oraz pora roku. Niekoniecznie każdy materiał nadaje się do wyłożenia na drogę czy podjazd.

Dojazd do domu, czy podjazd do garażu to znaczna inwestycja, której nie warto podejmować bez odpowiedniego rozeznanie. Dawnym sposobem droga do budynku mieszkalnego była utwardzana żwirem, bądź kamieniami. Takie rozwiązania - zwłaszcza w długiej perspektywie czasu trudno uznać za praktyczne. Warto rozważyć nieco droższe, ale znacznie trwalsze rozwiązaniana lata.

Jednym z bardziej odpornych na działania zewnętrzne materiałów, które z powodzeniem sprawdzą się na podjazdach są  płyty drogowe. Można je z powodzeniem zastosować nie tylko przy wykończonym obiekcie, ale też w czasie trwania budowy. Odpowiednio położona płyta drogowa jest wstanie wytrzymać nacisk nawet bardzo materiału.

Warto stosować dobre i sprawdzone materiały

W przypadku utwardzania osuwających się skarp doskonale sprawdzają się ażurowe  płyty jombo. Dzięki swojej konstrukcji nie tylko skutecznie odprowadzają wodę, ale też zapewniają estetyczny wygląd otoczenia.

Płyty yomb można także z powodzeniem zastosować do wyłożenia parkingu, ale również  brzegów zbiorników wodnych. Dzięki swojej konstrukcji płyty jumbo są lżejsze od pełnego betonu oraz tańsze. Pozwala to na pokrycie nimi zdecydowanie większej powierzchni. Znajdujące się w nich otwory zwłaszcza zimą zapewniają lepszą przyczepność kół samochodu.

Odprowadzanie wody jest bardzo ważne w przypadku podjazdu

Płyty drogowe mimo swojego niepozornego wyglądu zrobione są najczęściej  ze wzmocnionego betonu C25/30. Dodatkowo zbrojony jest on stalowymi prętami żebrowanymi f 6; dzięki temu są wyjątkowo wytrzymałe na działanie czynników atmosferycznych.

Dodatkową przewagą płyt jumbo nad tradycyjnymi rowiązaniami jest możliwość wymiany pojedyńczych egzemplarzy w przypadku jego uszkodzenia, co pozwala zasadniczo optymalizować koszty wdrożenia i eksploatacji.