Płyty meblowe

Własnoręcznie wykonane meble to oryginalna dekoracja pomieszczeń. Łatwo je wykonać dzięki dostępnym na rynku materiałów

W zależności od fantazji i umiejętności meble do domu można wykonać z drewna, metalu lub szkła. Jednak specjaliści z firmy Sonea dla mniej doświadczonych stolarzy polecają płyty meblowe śląsk. W zależności od oczekiwanego efektu, można wykorzystać płyty pilśniowe: laminowane, mdf, hdf, wiórowe oraz fornirowe.

Płyty meblowe wykorzystuje wiele producentów do tworzenia szaf i półek na wymiar. To łatwy w obróbce i montażu materiał. Z odpowiedniej wielkości płyty można wyciąć dowolny kształt, który chce nadać się meblom. W zależności od gustu płytę meblową można pomalować, okleić lub zostawić nieobrobioną.

Samodzielne wykonanie mebli z płyty pilśniowej

Najczęściej wykorzystywana do produkcji mebli jest płyta pilśniowa. Popularnie nazywana dyktą, ze względu na to, że jest wyrobem drewnianym. Dzięki temu jest łatwa w obróbce, a dzięki odpowiedniemu ułożeniu drewnianych włókien, jest także wytrzymała. W meblarstwie wykorzystuje się płytę pilśniową twardą do okładzin frontów i drzwiczek szafek oraz bardzo twardą służącą do wykonywania korpusów meblowych. Płyty pilśniowe są dostępne w różnych kolorach, a także formach wykończenia. W zależności od charakteru wykonywanych mebli można wybrać płytę pilśniową perforowaną, lakierowaną, laminowaną oraz pokrytą ścierem. Popularną dyktą o średniej gęstości jest płyta MDF.

Duża różnorodność płyt pilśniowych daje praktycznie nieograniczone możliwości aranżacji pomieszczenia. Można wykonać błyszczące półki do kuchni i matowe szafki do pokoju, wszystko zależy jedynie od pomysłowości. Płyta meblowe jest w obróbce o wiele łatwiejsza niż drewno, a przy tym dużo tańsza. Dzięki dużej wytrzymałości sprawdzi się zarówno w półce na książki, jak i szafce pod telewizor.