Fotografia ślubna

Miłość utrwalona na kliszy. Fotografie ślubne są pamiątką na całe życie

Fotografia ślubna śląsk
Image courtesy of arztsamui / FreeDigitalPhotos.net

Dziś w zasadzie każdy posiadacz lustrzanki uważa się za zdolnego fotografa. Jednak do wykonania odpowiednio dobrych zdjęć ślubnych potrzeba więcej kunsztu niż ustawienie trybu auto oraz lampy błyskowej. Fotografia ślubna śląsk utrwala ten wyjątkowy dzień na całe życie. Należy więc uważać na oferty amatorów, których ceny są porównywalne do profesjonalistów a czasem zupełnie przeciwnie - podejrzanie niskie. Oto kilka wskazówek jak poznać dobre zdjęcia.

 

 

 

Zdjęcia ślubne wykonane przez profesjonalistę nie są robione z oddali, ponieważ nie pokazują za wiele z uroczystości. Często postacie są na nich słabo widoczne, a bywa że rozmazane. Dobre zdjęcia przedstawiają wiele szczegółów, czy to drobną koronką na sukience panny młodej, czy też łzy wzruszenia teściowej. Nawet zdjęcia przedstawiające wnętrze kościoła czy sali ślubnej skupiają się na detalach, a nie na ogólnym widoku.

Dobrego fotografa można rozpoznać po umiejętności kadrowania na tak zwaną zapałkę. Chodzi oto, aby głowy fotografowanych znajdowały się dosłownie na wielość zapałki od górnej krawędzi zdjęcia. Bardzo trudno osiągnąć ten efekt bez odpowiedniej praktyki. Często mało profesjonalne fotografie ukazują postacie dosłownie pośrodku kadru.

Amatora można poznać po portfolio

Najtrudniejsza do opanowania jest kompozycja zdjęcia. Nieharmonijne i nieprzemyślane fotografie kują w oczy brakiem spójności. Nierzadko brakuje na nich zachowanej  kompozycji po przekątnej, kompozycji po kwadracie czy kompozycji po trójkącie. Wykonując profesjonalne zdjęcia trzeba znać również mocne punkty obrazu.

Zanim podejmie się współpracę, fotograf ślubny śląsk aż prosi się o przejrzenie portfolio. Jeżeli prezentowane zdjęcia mają któryś z wymienionych błędów warto poszukać kogoś innego. To jeden taki dzień w życiu, który powinien być odpowiednio utrwalony na kliszy. Dzięki temu przywoływać będzie tylko wspomnienia i dobre emocje tamtych chwil.