Fotografia ślubna to wyzwanie?

Zdjęcia ze ślubu to wyzwanie, które nie każdy fotograf jest wstanie udźwignąć. Jak nie zepsuć sobie pamiątki z tak ważnej uroczystości?

Wykonując zdjęcia ślubne fotograf bierze na barki wielką odpowiedzialność. Ślub to wyjątkowy dzień z którego nie będzie już powtórki dlatego wykonane zdjęcia muszą być perfekcyjnie. Zestaw zdjęć ślubnych najczęściej zawiera fotografie portretowe pary młodej, grupowe ujęcia rodziny oraz przyjaciół, zbliżenie obrączek, spontaniczne reakcje młodych, utrwalenie najważniejszych momentów jak wypowiadanie przysięgi małżeńskiej oraz szerokokątne ujęcia wnętrz i dekoracji. Wszystkie zdjęcia muszą być perfekcyjne, bez cienia błędów.

Każdy profesjonalny fotograf za nim zaczął wykonywać zdjęcia ślubne asystował bardziej doświadczonemu koledze. Wie o tym  fotograf śląsk, który od wielu lat wykonuje zdjęcia ślubne. Wykonywanie zdjęć ślubnych to nie tylko perfekcyjny  warsztat, czyli  odpowiednie naświetlenie oraz kompozycja. Śluby, a zwłaszcza wesela są pewne niespodziewanych sytuacji, które trzeba utrwalać na zdjęciu w danym momencie bo przepadną. Wykonując fotografie ślubne toczy się opowieść o tym wydarzeniu oraz ludziach, którzy w nim uczestniczą. Warto więc się do niego dobrze przygotować.

Zdjęcia ślubne to historia dwojga zatrzymana w kadrze

Przed przystąpieniem do swojej pracy, fotograf powinien przygotować się do wykonywania zadania. Warto przed uroczystością porozmawiać z państwem młodym oraz rodzinom by wiedzieć jakich zdjęć unikać, a które warto robić. Nie wszyscy lubią zdjęcia w trakcie posiłku, czy w czasie konwersacji. Zdjęcia wykonywane czy to podczas uroczystości kościelny czy na weselu powinno opowiadać historię tego wydarzenia. Nie wolno więc wykonywać zdjęć wyrwanych z kontekstu. Fotograf musi przede wszystkim pamiętać, że najważniejsi w tym dniu są państwo młodzi i to oni powinni mieć najwięcej zbliżeń i zdjęć z rodziną oraz znajomymi.