Sesja ślubna na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

Jura Krakowsko-Częstochowska to nie lada gratka dla fotografów.  Jej krajobraz daje wiele podstaw do różnorodnej tematyki sesji zdjęciowych. Plener ślubny? Dlaczego nie. Fotograf Śląsk zabierze Państwa w niezwykła podróż po tej krainie i uwieczni ten wyjątkowy moment jakim są zaślubiny w scenerii rodem z baśni. Ale Jura to nie tylko sam krajobraz. Jest w czym wybierać poza Ojcowskim Parkiem Narodowym, Rezerwatami, jaskiniami. Znajdują się tam również liczne zamki, grodziska, dworki oraz malownicze miejscowości. W zależności od życzenia fotograf Rybnik dobierze odpowiednie lokalizacje. Warto na pewno wziąć pod uwagę ogólnie znane miejsca ale także takie mniej typowe. Taką oryginalną propozycją może być sesja ślubna wspinaczkowa. Jura słynie ze swoich ostańców, a centrów wspinaczkowych odnajdziemy tam dość sporo. Pan Młody w uprzęży asekurowany przez Pannę młodą lub odwrotnie? Czyż małżeństwo to nie kwestia zaufania?! Same skały stanowią także idealne tło do zdjęć. Najbardziej znane Ostańce to Maczuga Herkulesa, Okiennik Wielki, Brama Krakowska i Bolechowicka oraz Góra Zborów. Każde z nich usytuowane w przepięknych okolicach. Poza tym w centrach wspinaczkowych takich jak Skały Kroczyckie i Podlesickie, Rzędkowickie, Skalne Miasto Podzamcza, Dolinki Krakowskie odnajdziemy szereg pięknie uformowanych skał, tworzących niesamowity krajobraz. Również na tle bądź w samej jaskini można stworzyć oryginalny plener ślubny. Miejsca te potrafią grą światła stworzyć nieprawdopodobny obraz. Najpiękniejsze jaskinie to Jaskinia Koralowa, Grota Łokietka czy też Jaskinia Nietoperzowa. Tutaj też Panna Młoda może się poczuć jak księżniczka jeżeli za plener Młodzi obiorą któryś z zamków Jury. Fotograf ślubny Śląsk poleca takie lokalizacje jak: Ogrodzieniec, Bobolice, Mirów, Korzkwia, Ojców czy Smoleń. Również ciekawa pozycją może być Gród na Górze Birów w Ogrodzieńcu. Aby nasza sesja ślubna podtrzymywała atmosferę ceremonii można za cel obrać jedno z Sanktuariów. Do jednych z najpiękniejszych należy Jasna Góra. Jednak wybór nie ogranicza się do tej jednej pozycji. W Aleksandrówce, Żarkach, Pilicy, Skarżycach, Czernej również znajdują się sakralne budowle mogące nadać się na tło pleneru.
Niecodzienną propozycją jest sesja ślubna na pustyni. W Chechle doskonale widoczna część pustyni Błędowkiej nada egzotycznego wymiaru naszym zdjęciom.
Na pewno większość z wymienionych atrakcyjnych lokalizacji odnajdziemy w samym Ojcowskim Parku Narodowym. Nie musimy od razu przemierzyć całej Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Poza wspomnianymi już punktami w Parku odnajdziemy miejsce idealnie pasujące pod temat: sesja ślubna. Jest to Źródełko Miłości do którego można dostać się bryczką. Czyż to nie idealne zwieńczenie tematu? Znajduje się ono tuż za Bramą Krakowską na głównym szlaku OPN-u. W tejże romantycznej scenerii na pewno nie jedni zakochani chętnie wykonają kilka pamiątkowych fotografii.
Drugą propozycją zamiast przypadkowych lokalizacji, może być obranie za cel Szlak Orlich Gniazd. Zawiera on zabytki architektury sakralnej jak i świeckiej ale również sam krajobraz jest na tyle atrakcyjny, że stanie się on to idealną lokalizacją dla sesji ślubnej.
Fotografia ślubna Śląsk w takim regionie to idealne rozwiązanie nawet dla wymagających gdyż stanowi niebanalne tło o urozmaiconych tematycznie propozycjach.
Fotograf Śląsk zachęca do wyboru Jury na plener ślubny.